Бронхијална астма се убраја у хронична запаљења. Дефинише се као преосетљивост слузнице дисајних путева, која доводи до континуираног запаљења, са многобројним симптомима укључујући кашаљ, отежано дисање (гушење), звиждање у грудима, честе респираторне инфекције и слично.
Астма добија статус праве епидемије, са проценама да ће број људи оболелих од астме порасти за 50% у наредних 10 година.
Класична медицина је свела лечење астме углавном на ублажавање симптома. Такав приступ даје одређене резултате, неко време. Међутим, пацијенти су практично доживотно везани за лекове, а често је потребно и додатно прилагодити начин живота, тако да пацијент живи онако како мора, а не онако како жели.
Шта нуди хомеопатија?
Хомеопатском терапијом може да се постигне значајно побољшање и смиривање постојећих симптома, а у многим случајевима и потпуно излечење, посебно код деце.
Временом, астматични напади постају све ређи и блажи, тако да у једном тренутку пацијентима више није потребна чак ни редовна терапија. Све то доводи до значајног побољшања квалитета живота. Брзина излечења зависи од више фактора, а један од најважнијих је дужина трајања самог обољења.
Важно је истаћи да се паралелно са ублажавањем постојећег патолошког стања, поправљају имунитет, апетит, целокупно психо-физичко стање особе, као и многи физиолошки и биохемијски параметри и временом доводе до свог оптимума. Неопходно је успоставити квалитетан однос лекара и пацијента, наоружати се стрпљењем и упорношћу, придржавати се свих упута током хомеопатске терапије и резултати неће изостати.